INFORMACJE O BLOGU

Votum separatum

Ten manifest użytkownika Pucek przeczytało już 2784 czytelników!
Łącznie swój komentarz zostawiło 160 z nich.

MÓJ BLOG

Do zadania tego pytania społeczności i sondy dołączonej do notki zmusił mnie stan polskiej sceny Football Managera, której przed długi czas CM Revolution, a potem może jeszcze przez moment FM Revolution było liderem. Dzisiaj społeczność skupiona wokół serwisu jest w marazmie.
 
Oto 10 argumentów za tym, żeby Ceyvol przestał być redaktorem naczelnym. Czas na kogoś z nowymi pomysłami i energią do działania oraz realizacji. To też czas na nowe otwarcie i współpracę z Centrum FM oraz My Football Manager.
 
1. Obecne FM Revolution to serwis jednej osoby. Brakuje inspiracji i realizowanych pomysłów, żeby skupić wokół więcej osób.
 
2. Serwis opuścił najbardziej pracowity updater bartekr, który był rozczarowany marazmem, brakiem możliwości otrzymania chociażby gry, na której mógłby pracować. Nie mówiąc już o jakiejkolwiek sensownej gratyfikacji finansowej.
 
3. FM Revolution straciło to, co miało najcenniejsze – aktywność społeczności. Dzisiaj małe projekty realizowane są na blogach My Football Manager.
 
4. FM Revolution nie posiada żadnych dużych komercyjnych partnerów, którzy mogliby wspomóc konkursy, wizyty na imprezach dla graczy albo inne działania mogące poprawić sytuację finansową serwisu.
 
5. Czas świetności FM Revolution minął i nie są czynione żadne, jawne starania, żeby to zmienić. Twitter i Facebook jest prowadzony tak samo. Serwis jest prowadzony tak samo, czyli czasem news, czasem artykuł Ceyvola, poza tym nic.
 
6. To My Football Manager przejęło inicjatywę na polskiej scenie. Żeby dostać grę za darmo, wystarczy rozegrać kilka sezonów w Rozgrywce Mistrzów i wypełnić zadania regulaminowe. To kompletna rewolucja, bo gra jest gwarantowana. Nie ma żadnego losowania.
 
7. FM Revolution nie posiada żadnych środków finansowych potrzebnych do rozwoju.
 
8. FM Revolution nie wykorzystuje potencjału e-sportu, nie organizuje żadnych mistrzostw, żadnych rozgrywek. Ten temat jest kompletnie porzucony, ponieważ w jego realizację nie wierzy redaktor naczelny albo brakuje mu do tego wsparcia, czy zapału. W każdym razie tego nie ma.
 
9. Czy z FM Revolution dowiesz się kto obecnie jest aktywny na Twitchu? Tak, jeśli redaktor naczelny chce, żebyście go oglądali, to wtedy napisze o tym na Facebooku albo w temacie na forum. Niestety Twitch nie jest w żaden sposób zintegrowany ze stroną. Całe środowisko jest mało dynamiczne.
 
10. Ostatnie 23 newsy na stronie zostały napisane przez jedną osobę. Kiedy tak ostatnio było? Co więcej mało kto mógłby je napisać, ponieważ redaktor naczelny nie potrafi znaleźć współpracowników. Świadczy to o niskich kompetencjach do zarządzania zespołem. FM Revolution staje się aspołecznym blogiem jednej osoby. Ostatni konkurs zainicjowany przez redakcję skończył się 21 miesięcy temu.

Mam nadzieję, że na wyniki sondy (tylko dla zalogowanych) nie będzie miała wpływu ingerencja osób trzecich.

REKLAMA

SONDA

Czy Ceyvol nadal powinien być redaktorem naczelnym FM Revolution?

Zagłosuj

Reklama

Zobacz także

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update 2016 Jedyny w Polsce dodatek do FM 2016 umożliwiający grę w II, III, IV oraz V lidze!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
FM 2016 Revolution Update Aktualizacje składów do FM 2016, ze szczególną myślą o polskich graczach.
Talenty do FM 2016 Znajdziesz u nas ponad 300 nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
FM 2017 - co już o nim wiemy? Pierwsze spekulacje i przecieki na temat nowej gry Sports Interactive.
Copyright © 2002-2017 by FM Revolution